Premier Mateusz Morawiecki na obchodach Święta Policji

Autor: Śląski UW 2019-07-22 08:25:28
Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Katowicach. W tym roku święto otrzymało szczególną oprawę, ponieważ odbywa się w 100. rocznicę utworzenia Policji Państwowej.

To wielkie święto. Ale wiemy doskonale, że policjanci nie działają tylko od święta, działają każdego dnia i każdej nocy, aby zapewnić nam bezpieczeństwo – powiedział premier podczas swojego wystąpienia na placu Bolesława Chrobrego przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla, skąd uczestnicy przemaszerowali na plac Chrobrego, gdzie miała miejsca dalsza część uroczystości. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu państwowego, wręczono państwowe i resortowe odznaczenia, ordery, wyróżnienia, a także akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pracowników Policji otrzymało z rąk wojewody Wieczorka Medale za Długoletnią Służbę, przyznawane przez Prezydenta RP. Następnie Prezes Rady Ministrów wręczył odznaczenia za zasługi dla polskiej Policji.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u