Niech Polska będzie dla Was najważniejszym drogowskazem

Autor: mat prasowe KPRM 2019-08-04 09:39:21
Druhny i druhowie niech Polska będzie dla Was najważniejszym drogowskazem – tymi słowami szef rządu zwrócił się do harcerzy podczas Zlotu z okazji 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Wziął udział m.in. w uroczystym apelu oraz ognisku, które rozpalił wraz z harcerzami. Zwiedził także obóz i rozmawiał z jego uczestnikami.

Wiem doskonale, że dla Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nasza ojczyzna to nie jest rzecz pospolita. To ojczyzna wyjątkowa, którą kochamy nad życie – podkreślił premier.

Zaznaczył, że w dzisiejszych czasach to dyscyplina, sprawność oraz wiedza, czyli wartości znane z harcerstwa, będą wyznaczały kierunek w pokojowej rywalizacji państw, której jesteśmy uczestnikami. Niech Wasze życie będzie drogą budowy wspaniałej Rzeczypospolitej. To jest zadanie, które odziedziczyliśmy po naszych wspaniałych przodkach i musimy je wykonać dla przyszłych pokoleń – mówił premier dziękując harcerzom za ich działalność.

Jubileuszowy Zlot w Rybakach koło Olsztyna to, według organizatorów, największe spotkanie harcerek i harcerzy, w ramach świętowania 30 lat istnienia ZHR. Uczestniczy w nim 6 tysięcy osób.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u