Premier kibicował kolarzom

Autor: Śląski UW 2019-08-06 08:56:04
To wyścig kolarski, który łączy pokolenia kibiców – mówił szef rządu, obserwując razem z ministrem sportu oraz wojewodą śląskim ostatnie kilometry drugiego etapu 76. Tour de Pologne. Jego zwycięzcą okazał się Słoweniec Luka Mezgec z ekipy Mitchelton-Scott.

Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostał Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) – Nie da się codziennie wygrywać, dziś nie udało mi się znaleźć przestrzeni do ataku. To chyba najszybszy finisz w tym roku, trzeba mieć perfekcyjną pozycję. Ale dobrze znaleźć się na podium, cieszę się z trzeciego miejsca i z tego, że udało się utrzymać żółtą koszulkę lidera.

Premier podkreślił również, że to wydarzenie jest wspaniałą promocją Polski i polskiego sportu. Jak dodał, "sport to najlepsza prewencja przed chorobami, dlatego warto w niego inwestować".

Pierwsza edycja Tour de Pologne odbyła się w 1928 r., czyli 10 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i ćwierć wieku po inauguracji słynnego Tour de France. Jego honorowym patronem był m.in. prezydent Ignacy Mościcki, a przewodniczącym Komitetu Honorowego sam Marszałek Józef Piłsudski.niec Luka Mezgec z ekipy Mitchelton-Scott.

Tego samego dnia Premier Mateusz Morawiecki odwiedził również piknik rodzinny w Bojszowach oraz sierpniową biesiadę kobiet w Poczesnej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u