Premier o rozwoju infrastruktury sportowej

Autor: Śląski UW 2019-08-08 09:05:37
Premier Mateusz Morawiecki mówił dziś ( 5 SIERPNIA) w województwie śląskim o rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Podczas wizyty w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach oraz na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu Prezesowi Rady Ministrów towarzyszył wojewda śląski Jarosław Wieczorek.

Chcemy, żeby młodzi uprawiali sport, bo on uczy charakteru, dyscypliny i wytrwałości– mówił szef rządu, prezentując założenia programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019. W latach 2016-19 w całej Polsce na ten cel przeznaczono ponad 2 mld zł. Pozwoli to wybudować lub zmodernizować ok. 6 tysięcy obiektów. Premier zadeklarował, że rząd chce pomagać wyławiać perły i trenować przyszłe talenty. Podkreślił też, że aby te nowe talenty się pojawiały, to musimy stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju i treningu.

Zaznaczył również, że program rządu zakłada tworzenie całorocznych obiektów sportowych w całej Polsce, gdzie młodzież i dzieci będą mogły trenować różne dyscypliny sportowe. Jak dodał, kiedyś sądzono, że perły się tylko znajduje. Dzisiaj wiemy, że można je również tworzyć i poprzez tego typu infrastrukturę sportową chcemy pomagać naszym wspaniałym młodym zawodnikom.

Celem programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej jest wsparcie zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u