ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ

Autor: Podkarpacki UW 2019-08-12 08:59:43
W 16 Batalionie Saperów w Nisku zorganizowany został kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W wydarzeniu udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje kampanię rekrutacyjną do Wojska Polskiego pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Kampania ma na celu promocję służby wojskowej i zachęcanie do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Głównym sposobem jej prowadzenia jest organizacja zajęć o charakterze około wojskowym, skierowanym do osób pełnoletnich zainteresowanych służbą wojskową.

Głównym celem MON jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na atrakcyjne perspektywy, jakie niesie służba wojskowa oraz na korzyści z niej wynikające dla rozwoju osobistego i zawodowego człowieka. Celem jest także zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej), w służbie zawodowej, w rezerwie, czy w służbie terytorialnej oraz we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

Kampania realizowana jest w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej mon.gov.pl/zostan-zolnierzem .

© 2018 Super-Polska.pl stat4u