Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Katowicach i Rudzie Śląskiej

Autor: Śląski UW 2019-08-13 08:25:25
Wizytę w regionie złożył premier Mateusz Morawiecki. Odwiedził dwa miasta – Katowice oraz Rudę Śląską. Prezesowi Rady Ministrów towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W Katowicach szef rządu wziął udział w uroczystości podpisania umów dotyczących lokalnej infrastruktury drogowej. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i wykonawcy podpisali umowy na budowę Wschodniej Obwodnicy Raciborza i na przebudowę drogi nr 913. Kwota kontraktów to łącznie ponad 400 mln zł z czego ok. 240 mln pochodzi ze środków UE.

Odnosząc się do inwestycji ws. drogi nr 913 premier wskazał, dlaczego jest ona tak istotna. – Droga 913 jest bardzo ważna dla zwiększenia możliwości potencjału portu lotniczego Katowice–Pyrzowice i połączenia województwa z portem. Zwiększy ona drożność i przepustowość pozostałych dróg – powiedział.

Wcześniej premier odwiedził Dom Seniora „Wigor” w Rudzie Śląskiej. Ośrodek ten stwarza osobom starszym warunki do aktywności i samodzielności poprzez terapię zajęciową, gimnastykę usprawniającą oraz rehabilitację. Dzięki wsparciu rządowemu Dom Seniora „Wigor” otrzymał w sumie ponad 753 tys. zł dotacji na funkcjonowanie w ramach programu Senior+ w latach 2016–2019.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u