Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej

Autor: Lubelski UW 2019-08-24 09:31:46
Wojewoda Przemysław Czarnek wziął udział w Spotkaniu Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zorganizowanym w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie. Organizatorem wydarzenia było Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Hasło tegorocznego SMAL-u to „Uwolnij się”. Chcę wam powiedzieć, żeby się uwolnić, to trzeba być szczerym. Szcze powiem, że że nie jest to chrześcijańska cecha, ale zazdroszczę wam, bo bym pozostał na pięć dni i trochę się pouwalniał. Bo to uwolnienie jest niezwykle ważne – mówił wojewoda Czarnek.

- Ludzie w większości umierają w wieku 25-ciu lat i czekają z pochówkiem do siedemdziesiątego roku życia. W wieku 25-ciu lat wielu ludzi traci animusz, zniewala się, nie czuje sensu, ciągu do robienia czegoś dobrego. Wy jak się uwolnicie to nie będziecie umierać w wieku 25-ciu lat, tylko będziecie żyć cały czas– podkreślił wojewoda lubelski.

- Żeby się uwolnić, trzeba się cały czas fundamentu, trzymać się cały czas portu. Jak się gdzieś wypłynie i się nie wróci do tego co jest istotą życia, i się nie będzie patrzyło na każde z tych 10 przykazań bożych, to się człowiek zawsze zniewoli. To jest trudne, ale życie jest pełne przeszkód. Przeszkody to jest też łaska Pana Boga. Jak się robi coś dobrego, to z tyłu jest coś złego, jak wam nic nie przeszkadza w tym co robicie, to znaczy, że nie robicie nic bożego. Przeszkoda jest zawsze konieczna w życiu. Droga do zbawienia jest zawsze droga krzyżową, nie ma innej drogi do zbawienia. (…) Trzeba zawsze te przeszkody pokonywać, trzeba zawsze je mieć na względzie, nigdy nie można się nimi zrażać i trzeba zawsze je doceniać. I jak mówił ks. Jan Twardowski „w życiu musi dobrze i nie dobrze, a jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze” – powiedział Przemysław Czarnek.

Spotkania młodych w Garbowie odbywają się od 2013 r. W czasie trwania wydarzenia uczestnicy mogą doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Spotkania stwarzają również okazję do nawiązania nowych znajomości i spotkania z przyjaciółmi. Podczas tegorocznej edycji przewidziane są ciekawe konferencje. Nie zabraknie także zabawy, spotkań, koncertów, zajęć integracyjnych i warsztatów oraz modlitwy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u