Park Solidarności będzie służył mieszkańcom

Autor: mat prasowe KPRM 2019-08-27 08:24:23
To miejsce będzie wkrótce przepięknym, zielonym Parkiem Solidarności. Bardzo się cieszę, że park będzie służył mieszkańcom, gdzie będzie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży – powiedział premier podczas wizyty w Grajewie w woj. podlaskim.

Szef rządu zaznaczył, że inwestycja jest współfinansowana przez Grajewo oraz budżet krajowy. Jak podkreślił premier, wsparcie jest możliwe m.in. dzięki uszczelnieniu podatkowemu oraz skutecznemu zarządzaniu finansami publicznymi. Niech ta inwestycja będzie też oddaniem hołdu wszystkim działaczom "Solidarności" i opozycji antykomunistycznej – dodał.

Prace nad zagospodarowaniem Parku Solidarności oraz tworzeniem terenów zielonych w Grajewie mają stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń rekreacyjną, dostosowaną do wymagań i potrzeb społeczności współczesnego miasta.

Szef rządu pogratulował mieszkańcom tego, że rewitalizacja połączy miasto z ekologią. Premier złożył także w Grajewie znicz pod pomnikiem Bohaterów walk o wolność, niepodległość i niezawisłość Polski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u