Bolidy PB na VERVA Street Racing w Gdyni

Autor: mat prasowe PB 2019-08-29 08:16:51
To był weekend! Szczególnie dla zespołu Cerber MotorSport z Politechniki Białostockiej! Widowiskowe pokazy na torach F1, Action i Dakar, show Roberta Kubicy, niesamowite akrobacje na motocyklach, popisy dryftu, emocjonujące pokazy lotnicze i kilkaset niezwykłych aut w strefie Pit Party, do tego tłumy miłośników motoryzacji. Tak wyglądało największe w Polsce widowisko motoryzacyjne VERVA Street Racing w Gdyni (24-25 sierpnia).

Na zaproszenie organizatorów prezentowały się także dwa bolidy skonstruowane przez studentów Wydziału Mechanicznego PB. CMS-05 i CMS-06 pokazały swoje możliwości na torze F1 przygotowanym specjalnie na tę ogromną imprezę na ulicach Gdyni. Na tym samym torze swoje show miał też Robert Kubica i bolidy zespołu ROKiT Williams Racing. Podziwiać można było także mistrzów driftu, w tym Kubę Przygońskiego, oraz kierowców WRC z Kacprem Wróblewskim na czele.

Zespół Cerber MotorSport mógł nie tylko pokazać możliwości skonstruowanego przez siebie pojazdu ścigającego się na torach Formuły Student, ale i spotkać się z publicznością. Stoisko Politechniki Białostockiej wzbudzało zainteresowanie profesjonalistów podpytujących o innowacyjne rozwiązania zastosowane w studenckich bolidach. Odwiedzali nas kartingowcy i miłośnicy motoryzacji. VERVA Street Racing to nie tylko spotkanie profesjonalistów i pasjonatów motosportu, ale i wielka impreza rodzinna.. Pokazom oraz prezentacjom na ulicach, na plaży, w powietrzu i na wodzie towarzyszyła specjalnie przygotowana strefa rodzinna. W strefie Pit Party oglądać można było ponad 500 pojazdów: od najbardziej kultowych, po najszybsze i najnowsze.

Nasi studenci w specjalnym studiu VERVA Street Racing opowiadali także o Formule Student, o konstruowanych przez siebie bolidach, o zastosowanych rozwiązaniach technicznych, o pracy w zespole i o szkoleniu kierowców.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u