W Koszalinie powstaje największa strzelnica Straży Granicznej

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-09-06 08:29:43
Funkcjonariusze Straży Granicznej będą mogli ćwiczyć na nowoczesnej krytej strzelnicy Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod jej rozbudowę wziął udział prezydent Andrzej Duda oraz Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA.

Będzie to z całą pewnością najnowocześniejszy tego typu obiekt w województwie zachodniopomorskim. Cieszę się, że Koszalin i Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej zyska nową możliwość rozwijania umiejętności funkcjonariuszy – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA, podkreślał profesjonalizm funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej. – Stąd, z Koszalina, w imieniu kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, chciałbym dołączyć się do gratulacji Pana Prezydenta. Do tego, że są Państwo najwyższej klasy ambasadorami Polski w Europie i na świecie – zaznaczył.

Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej (COS SG) im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie jest jedną z trzech szkół kształcących funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ośrodek przygotowuje zarówno rozpoczynających służbę w SG, jak i funkcjonariuszy w zakresie szkoły chorążych oraz przeszkolenia specjalistycznego do mianowania na pierwszy stopień oficerski SG. Odbywają się tu także szkolenia specjalistyczne i kursy dla funkcjonariuszy oraz pracowników Straży Granicznej. Od początku funkcjonowania, tj. od 1992 roku, Centralny Ośrodek Szkolenia SG w Koszalinie przeszkolił łącznie ponad 115 tysięcy słuchaczy. Powstająca strzelnica to nowoczesny obiekt, spełniający warunki niezbędne do zachowania wysokiego poziomu szkolenia oraz zapewniający bezpieczeństwo zarówno słuchaczy, jak i instruktorów. Do dyspozycji funkcjonariuszy będzie osiem stanowisk z niezbędnym zapleczem pomocniczym.

Rozbudowa krytej strzelnicy to jedna z najważniejszych inwestycji w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Będzie to największy tego typu obiekt w tej formacji. Koszt jego budowy wynosi ponad 17,8 mln złotych i został pokryty ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u