Prezydent w województwie zachodniopomorskim

Autor: Zachodniopomorski UW 2019-09-07 09:59:54
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się wczoraj z mieszkańcami Sianowa i Zieleniewa. W czasie wizyty w powiecie koszalińskim i kołobrzeskim prezydentowi towarzyszyli wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker i wicewojewoda Marek Subocz.

Spotkanie z mieszkańcami powiatu koszalińskiego Prezydent rozpoczął od złożenia wieńca przed pomnikiem Poległych za Ojczyznę. Andrzejowi Dudzie towarzyszył Aleksander Kaczorowski, jedyny żyjący w Sianowie Powstaniec Warszawski.

- Zapisana w konstytucji społeczna gospodarka rynkowa oznacza sprawiedliwy podział dóbr; takiego rzeczywiście sprawiedliwego podziału dóbr u nas przez długi czas nie było, zaczął się dopiero cztery lata temu – mówił Andrzej Duda w Sianowie.

Jako spełnione zapowiedzi socjalne Prezydent wymienił m.in. przywrócenie wieku emerytalnego i program 500+. Podkreślił również, że rodziny wychowujące dzieci, budujące przyszłość kraju, są wspierane przez państwo.

- Dzisiaj naszym absolutnym obowiązkiem jako polskich władz jest dążyć do tego, aby zapewnić całej Polsce w miarę równy rozwój - mówił z kolei Andrzej Duda w Zieleniewie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u