Oparzeniówka w Łęcznej świętuje jubileusz 10-lecia

Autor: Lubelski UW 2019-09-08 09:57:17
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to obecnie jeden z najbardziej nowoczesnych oddziałów oparzeniowych w Polsce. Ośrodek świętuje 10 lat istnienia.

Z tej okazji w Kazimierzu Dolnym odbyła się konferencja naukowa zatytułowana "Metody i techniki w leczeniu oparzeń i chirurgii rekonstrukcyjnej - retrospekcja i przyszłość". Zaproszeni goście uczestniczyli w wykładach i panelach dyskusyjnych. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek doceniając osiągnięcia placówki przekazał prof. Jerzemu Strużynie, lekarzowi koordynującemu w WCLOiCHR, dyplom wojewody z medalem.

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej rozpoczęło działalność 24 sierpnia 2009 roku. Jest to najnowocześniejsze i unikatowe Centrum we Wschodniej części Polski. Ośrodek dysponuje nowoczesną aparaturą i przede wszystkim – zespołem doskonałych specjalistów, zaangażowanych w codzienną pracę. W Łęcznej leczeni są dorośli i dzieci z różnymi rodzajami oparzeń oraz odmrożeniami. Wykonywane są operacje z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, mikrochirurgii i chirurgii ręki.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u