Targi Rolne w Żninie

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2019-09-11 08:33:02
Wojewoda odwiedził dziś także miejscowość Tur, by razem z druhami świętować 100-lecie powstania tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. „To właśnie ta jednostka brała udział w bardzo ważnych i trudnych akcjach ratowniczych w województwie kujawsko-pomorskim. Przypomnijmy nawałnicę sprzed dwóch lat, czy bardzo niebezpieczny wypadek drogowy na obwodnicy Szubina" – mówił. „Dziękuję Wam za ofiarną służbę i zaangażowanie”.

Doceniając zaangażowanie druhów z OSP Tur, w ubiegłym roku ze środków MSWiA dofinansowano zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla tej jednostki.

W odnowionym budynku dawnej cukrowni w Żninie odbyły się XXIII Pałuckie Targi Rolne i towarzysząca im XVII Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Uczestniczą w nich setki wystawców niemal z całego kraju i tysiące zwiedzających. „To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie” – mówił podczas uroczystej gali Mikołaj Bogdanowicz.

Wystawcy otrzymali puchary i wyróżnienia w 20 kategoriach. W imieniu ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, puchar w kategorii maszyn i urządzeń wręczyła poseł Ewa Kozanecka. Mikołaj Bogdanowicz wręczył puchar za najciekawszą ofertę w branży budowlanej i agroturystyce. 10 najlepszych wystawców otrzymało z rąk wojewody albumy o województwie kujawsko-pomorskim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u