Ciężko pracuję dla Władysławowa i Powiatu Puckiego już od prawie 10 lat

Autor: mat prasowe 2019-09-18 08:21:56
Michał Kowalski ubiega się o mandat posła z okręgu 26 w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Dlaczego Pan kandyduje?

MK-Wierzę głęboko, że Pomorze jest jednym z tych regionów Polski, od którego zależy rozwój gospodarczy całej Polski. Ciężko pracuję dla Władysławowa i Powiatu Puckiego już od prawie 10 lat a teraz chciałbym wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie i chęci na rzecz rozwoju całego Pomorza i Kaszub. Mam świadomość, że powierzenie mi tej zaszczytnej funkcji Posła zależne jest tylko i wyłącznie od wyborców, którzy mam nadzieję będą chcieli na mnie zagłosować. Jestem przekonany, że dla naszego wspaniałego regionu warto zainwestować swój czas, swoją uwagę, która doprowadzi do tego, że wielki potencjał Pomorza zostanie wykorzystany i stanie się lokomotywą rozwoju całego kraju.

A jak zostanie Pan Posłem, to czym chce się Pan zajmować?

MK-Moje doświadczenie w pracy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich sprawia, że naturalnym tematem prac w Sejmie jest dla mnie sport i ten zawodowy i ten amatorski ale poza tym jako samorządowiec zawsze zajmowałem się sprawami rozwoju zarówno infrastrukturalnego jak i społecznego i nadal chciałbym tymi sprawami w głównej mierze się zajmować.

A jakieś konkretne projekty może Pan wymienić?

MK-W zakresie sportu to głównie zadbanie o rozwój basy sportowej w ramach sportu wyczynowego ale również też szkolnej czy wręcz rekreacyjnej. Mam tu na myśli programy MSiT takie jak Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, Sportowa Polska czyli rozwój lokalnej infrastruktury sportowej, czy chociażby Otwarte Strefy Aktywności tzw. OSY. W zakresie infrastruktury najważniejszymi sprawami są budowa obwodnicy metropolitalnej, budowa trasy S6, budowa drogi czerwonej do portu w Gdyni wraz z drogą Via Maris do Władysławowa, rozbudowa portu w Gdyni, wsparcie rozwoju transportu kolejowego w obszarze całej aglomeracji trójmiejskiej i okolicznych mniejszych ośrodków gospodarczych takich jak Kartuzy, Kościerzyna, Lębork, Bytów czy Chojnice. Spójna sieć transportowa dla całego Pomorza to główne wyzwanie na najbliższe lata. Bardzo ważną kwestią dla Kaszub jest również rozwój przystani i portów zarówno morskich jak i tych na jeziorach. To są oczywiście tylko niektóre ale najważniejsze zadania, dla jakich chciałbym lobbować i wspierać w Sejmie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u