Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

Autor: Śląski UW 2019-09-18 08:56:47
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził Jasną Górę, gdzie wziął udział w XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy. W wydarzeniu uczestniczyli również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewoda Robert Magdziarz.

Była to pierwsza Pielgrzymka Ludzi Pracy z udziałem premiera. W swoim przemówieniu zwracał on uwagę na rolę ideałów w kształtowaniu się historii Polski oraz ich udział w odzyskaniu niepodległości. – Polacy zawsze szukali solidarności i ideałów. One oświetlały drogę wysiłków, zmierzających do odzyskania niepodległości, a dziś wysiłków, które mają obudzić naród do wielkości – mówił Prezes Rady Ministrów na Jasnej Górze.

Oprócz Premiera, przedstawicieli rządu i parlamentarzystów wśród kilku tysięcy wiernych, którzy wzięli udział w uroczystości, znaleźli się również przewodniczący NSZZ ,,Solidarność” Piotr Duda oraz członkowie rodziny patrona „Solidarności” bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będącego inicjatorem tego wydarzenia.

Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy odbywa się co roku w trzecią niedzielę września, a jej organizatorami są NSZZ „Solidarność” i Duszpasterstwo Ludzi Pracy. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u