W podzięce za plony w Olsztynku

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2019-09-24 09:40:19
Podczas dożynek wojewódzkich, które odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku, rolnicy z Warmii i Mazur, władze regionu – wśród nich wojewoda Artur Chojecki - i zaproszeni goście, wspólnie dziękowali za tegoroczne plony

Tradycyjnie już święto plonów rozpoczęło się od przejścia barwnego korowodu dożynkowego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył arcybiskup senior Edmund Piszcz. - Dziękujemy dziś za pracę, trud, niejednokrotnie ogromny wysiłek, lęk, czy pogoda pozwoli na dobre zbiory, ale i radość, że z tej pracy będą korzystali inni. Każdego dnia korzystamy z pracy innych i za tę pracę zawsze należy się szacunek. Dziękujemy dziś nie tylko rolnikom, ale i Bogu. On obdarowuje nas łaskami, ale też czeka na naszą wdzięczność - mówił abp Piszcz.

W części oficjalnej uroczystości wojewoda wręczył odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, a marszałek Gustaw Marek Brzezin odznaczenia honorowe „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Życzenia rolnikom nadesłał też minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski. Jego list odczytał wojewoda Artur Chojecki. Rozstrzygnięto również konkursy na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” i „Najładniejsze stoisko dożynkowe Kół Gospodyń Wiejskich 2019”. W tym roku starostami dożynek byli Katarzyna Wiśniewska z Sokółki w gminie Prostki i Jan Rochewicz z Krzemieniewa w gminie Kurzętnik.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u