Służba zdrowia jest polską racją stanu

Autor: mat prasowe KPRM 2019-09-27 07:49:15
Szef rządu odwiedził Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie wziął udział w spotkaniu, pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Mariana Zembali – Dyrektora Śląskiego Centrum. Zespół lekarzy oraz ekspertów rozmawiał o efektach usprawnienia dostępu do świadczeń medycznych w woj. śląskim.

Nasze działania doprowadzą do tego, że polska medycyna będzie dobrze służyła polskim pacjentom – mówił premier, przedstawiając dotychczasowe działania rządu, m.in.: zwiększanie nakładów na ochronę zdrowia do 2024 r. do poziomu 6 proc. PKB.

Zaznaczył, że w służbie zdrowia obowiązują 3 horyzonty działania: finansowy czyli wzrost wydatków na służbę zdrowia; wykształcenia – zwiększenie liczby kształconych lekarzy oraz technologiczno-modernizacyjny – unowocześnienie wyposażenia medycznego i wymiana przestarzałej aparatury w szpitalach. Dążymy do tego, aby dostęp do specjalistów był coraz lepszy – zadeklarował premier. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu to nowoczesny, wysokospecjalistyczny ośrodek kliniczno-naukowo-szkoleniowy, realizujący zadania w zakresie nowoczesnej diagnostyki i terapii schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u