OBCHODY 20-LECIA POWIATU RZESZOWSKIEGO

Autor: Podkarpacki UW 2019-09-27 08:13:46
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w obchodach 20-lecia Powiatu Rzeszowskiego.Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie. Następnie uczestnicy przemaszerowali do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie odbyła się okolicznościowa Sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego.

– Cała masa przedsięwzięć, które samorząd powiatu rzeszowskiego realizował w minionych dwóch dziesięcioleciach, miała wymiar strategiczny, długofalowy. Pracy tej przyświecała myśl, że budujemy nasze wspólne dziedzictwo – podkreślił podczas uroczystości starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Jubileusz był okazją do wręczenia – nadanych przez Prezydenta RP – Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę. Odznaczenia państwowe z rąk wojewody Ewy Leniart otrzymali długoletni pracownicy samorządowi i osoby zasłużone na rzecz powiatu. – Serdecznie gratuluję odznaczonym oraz dziękuję za wyjątkowe zasługi i niestrudzoną pracę na rzecz wspólnego dobra. Wszystkim samorządowcom dziękuję za oddaną pracę, aktywność w życiu społecznym i życzę niesłabnącego zapału w podejmowaniu nowych wyzwań. To dzięki Państwa zaangażowaniu nasza „mała Ojczyzna” zmienia się – rozwija i pięknieje – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Obchody uświetnił występ muzyczny zespołów ludowych oraz wykład prof. Kazimierza Ożoga.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u