Odznaczenia dla wybitnych Wielkopolan

Autor: Wielkopolski UW /Tomasz Stube 2019-10-02 09:00:16
Już po raz kolejny w tym roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu osoby zasłużone zostały honorowane odznaczeniami państwowymi. Odznaczenia nadane przez prezydenta RP na wniosek wojewody Zbigniewa Hoffmanna oraz medale przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra energii wręczyła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości, Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz odznaką honorową „Za zasługi dla energetyki”.

Odznaczeniami uhonorowano działaczy na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, chórzystów z chóru Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł, działaczy Stowarzyszenia „Zacharzew 2000” w Grodzisku Wielkopolskim. Wicewojewoda Aneta Niestawska uhonorowała także działaczy społecznych na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, działaczy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wśród odznaczonych znaleźli się działacze na rzecz ochrony przeciwpożarowej z powiatu kępińskiego, pilskiego, gminy Pleszew i Dusznik, działacze społeczni na rzecz środowiska lokalnego i osób bezdomnych w Gnieźnie, działacze na rzecz rozwoju sportu w powiecie średzkim, pracownicy Urzędu Miejskiego w Zdunach, obchodzącego w tym roku jubileusz 50-lecia Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, firmy „Energoprojekt” S.A. w Poznaniu.

Brązowy medal „Zasłużony kulturze Gloria Artis” otrzymał Karol Żurawski – wybitny operator filmowy i realizator światła w TVP Oddział w Poznaniu, który w bieżącym roku obchodził jubileusz 46-lecia swojej pracy zawodowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u