Poszkodowani podczas nawałnicy zamieszkają w nowym domu

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2019-10-02 09:23:58
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz odwiedził dziś rodzinę poszkodowaną w trakcie sierpniowej nawałnicy w 2017 roku. Dzięki bezinteresownemu wsparciu firmy SOLBET rodzina państwa Szczygłowskich zamieszka w nowym domu.

Sierpniowa wichura w 2017 roku dotarła również do powiatu inowrocławskiego. Niektóre budynki ucierpiały, szczególnie ten państwa Szczygłowskich w gminie Gniewkowo, który już wcześniej był w bardzo złym stanie.

- Wichura spowodowała, że domu państwa Szczygłowskich nie można było dalej użytkować. Z uwagi na procedury pomoc państwa i samorządu nie była tutaj możliwa. W tym momencie, dostaliśmy ten dar od Pana Boga. Pan Prezes Małecki, który już dla mieszkańców powiatu tucholskiego, sępoleńskiego wiele rzeczy zrobił, przekazał środki oraz materiały budowlane na budowę nowego domu dla rodziny z gminy Gniewkowo – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Firma SOLBET była bardzo aktywna podczas usuwania skutków nawałnicy od samego początku. Z własnej inicjatywy przekazywała poszkodowanym środki oraz materiały budowlane. Razem z Caritasem doprowadziła do tego, że wiele inwestycji u osób indywidualnych udało się dokończyć. Zwłaszcza tam, gdzie osoby te, z różnych względów, nie były w stanie same sobie poradzić.

Nawałnica, która przeszła m.in. nad województwem kujawsko-pomorskim w sierpniu 2017 roku zniszczyła 10 tys. budynków, ucierpiało ponad 5 tys. rodzin. Zrujnowanych zostało wiele hektarów pól, lasów i dróg.

- Polski rząd przeznaczył jak dotąd rekordowe 300 mln zł wsparcia na odbudowę domów i budynków gospodarczych, pomoc rolnikom, właścicielom lasów i samorządom. Środki te pozwoliły na odbudowę 136 km dróg gminnych i powiatowych. To bardzo realna i widoczna pomoc - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u