Uniwersytet Gdański 401+ w dziedzinowym rankingu Times Higher Education World University Rankings 2020

Autor: mat prasowe UG 2019-10-05 08:27:41
W rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject for Arts and Humanities 2020 Uniwersytet Gdański znalazł się na pozycji 401+ wśród wszystkich uniwersytetów na świecie. W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie sztuki, sztuk scenicznych, projektowania, języków, językoznawstwa, literatury, historii, filozofii, teologii, architektury i archeologii.

W najnowszej edycji rankingu Uniwersytet Gdański notowany jest wraz z sześcioma innymi uniwersytetami z Polski, spośród których na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Warszawski (pozycja 251-300 w zestawieniu światowym), drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi Jagiellońskiemu (pozycja 251-300 na świecie). W piątej setce światowego zestawienia poza Uniwersytetem Gdańskim znalazły się jeszcze Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Światowe podium zajmują Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Cambridge oraz Uniwersytet Oxfordzki. Times Higher Education World University Ranking uchodzi za jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów uczelni wyższych, obok QS World University Ranking, U-Multirank oraz Rankingu Szanghajskiego

© 2018 Super-Polska.pl stat4u