Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

Autor: Łódzki UW 2019-10-05 09:13:56
W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łódzki wojewoda Zbigniew Rau wręczył odznaczenia państwowe przyznane postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i propagowania honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni został Andrzej Chmurski. Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej uhonorowani zostali Andrzej Kałuża i Dariusz Krzewiński, a Brązowymi Krzyżami Zasługi Stanisław Hoja, Jan Jakóbiec, Krzysztof Kauc, Kazimierz Łęgocki, Wojciech Pachulski, Marcin Skrobiszewski, Jan Spałka, Waldemar Witkowski, Władysław Złoty.

Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa i za propagowanie idei czerwonokrzyskiej odebrali Dorota Wojewoda i Jacek Tokarczyk.

Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę, w uznaniu za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczona została Anna Olczak.

W wydarzeniu wzięli również udział: wicestarosta powiatu sieradzkiego Kazimiera Gotkowicz, burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Łodzi Piotr Czyżewski, prezes PCK Oddział w Bełchatowie Jan Ogrodniczak

© 2018 Super-Polska.pl stat4u