W Świnoujściu powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji 07.10.2019

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-10-09 08:41:17
W poniedziałek (7 października br.) zostało podpisane porozumienie w sprawie budowy nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. W uroczystości wziął udział Krzysztof Kozłowski, sekretarz stanu w MSWiA.

Porozumienie w sprawie budowy nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podpisali: Janusz Żmurkiewicz – Prezydent Miasta Świnoujścia, nadinsp. Dariusz Augustyniak – I zastępca komendanta głównego Policji, nadinsp. Jacek Cegieła – komendant wojewódzki Policji w Szczecinie oraz Tomasz Hinc – wojewoda zachodniopomorski.

Podczas uroczystości został odczytany list Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Szef MSWiA podkreślił w nim, że nowa siedziba komendy to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i turystów oraz znajdujących się w Świnoujściu obiektów strategicznych – m.in. Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – Jestem głęboko przekonany, że nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przyczyni się do podniesienia standardu pracy funkcjonariuszy oraz zdecydowanej poprawy warunków obsługi obywateli – dodał.

Większość środków na realizację inwestycji będzie pochodziła z Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Miasto wspiera inwestycję finansowo, m.in. zapewniając działkę, na której powstanie nowa komenda oraz partycypując w kosztach budowy, które wyniosą w sumie 32 miliony złotych.

Minister Mariusz Kamiński podziękował w liście za podpisane porozumienie, określając je świadectwem znakomitej współpracy rządu i władz miasta Świnoujścia. – To wydarzenie jest ważnym krokiem nie tylko dla miasta, ale i dla całego garnizonu zachodniopomorskiego. Doskonale wpisuje się również w realizowany wielki projekt rozwoju Policji i inwestowania w bezpieczeństwo Polaków – podkreślił szef MSWiA.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u