Obchody 25-lecia Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie

Autor: CS PSP 2019-10-22 09:13:15
11 października 2019 roku o godzinie 1200 na Placu Władysława Biegańskiego w Częstochowie odbyła się uroczystość ślubowania słuchaczy XXIII turnusu Dziennego Studium Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej i obchodów 25-lecia istnienia Centralnej Szkoły PSP.

Uroczystości były poprzedzone Mszą Świętą na Jasnej Górze w intencji kadetów i ich rodzin, w której udział wzięła kadra szkoły, ślubujący i zaproszeni goście. Mszy św. w Bazylice na Jasnej Górze przewodniczył w asyście kapelanów PSP biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej ks. Andrzej Przybylski. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz pododdziałów z Jasnej Góry na centralny plac Częstochowy, gdzie odbyła się uroczystość.

Na wstępie dowódca uroczystości bryg. Marek Grabałowski złożył meldunek nadbryg. Markowi Jasińskiemu zastępcy komendanta głównego PSP.

Do uroczystego ślubowania przystąpiło 94 słuchaczy w tym dwie kobiety. Po złożeniu ślubowania wszyscy zostali przyjęci w poczet kadetów Centralnej Szkoły PSP, a tym samym zwiększyli szeregi funkcjonariuszy służby kandydackiej Państwowej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński symbolicznie przekazał kluczyki od nowego samochodu ratowniczego, który będzie kolejnym pojazdem wykorzystywanym w procesie dydaktycznym przez adeptów pożarnictwa w CS PSP.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście w swoich przemówieniach pogratulowali ślubującym oraz ich rodzinom. Zostały odczytane również listy gratulacyjne m. in.: Jarosława Zielińskiego wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i gen. brygadiera Leszka Suskiego komendanta głównego PSP.

Po uroczystym ślubowaniu błogosławieństwa kadetom udzielił ks. st. bryg. dr Jan Krynicki. Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie mł. bryg. mgr Piotr Placek złożył serdeczne podziękowania wszystkim obecnym na uroczystości gościom oraz rodzicom i przyjaciołom ślubujących. Podziękowania skierował również do wszystkich pracowników i funkcjonariuszy Szkoły za przygotowanie i organizację uroczystości Ślubowania i obchodów 25-lecia Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u