Prezydent RP Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami w Biłgoraju

Autor: Lubelski UW 2019-10-24 09:30:34
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Biłgoraj. Podczas wizyty prezydentowi towarzyszyli wicepremier Jacek Sasin, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Prezydent Duda powiedział, że celem jego prezydentury było to, aby po jej zakończeniu przeciętnemu Polakowi żyło się lepiej, aby młodzi, którzy wyjechali za granicę mogli wrócić do ojczyzny.

- Żeby mieli tutaj warunki, żeby była tutaj praca, godna praca, żeby było w naszym kraju bezpiecznie, żeby młodzi ludzie mieli możliwość rozwoju, także rodzinnego, żeby się nie obawiali mieć dzieci. To wszystko było moim marzeniem, moim wielkim programem i cieszę się, że razem z moimi kolegami mogliśmy to w ciągu ostatnich lat realizować. Wierzę, że program ten będzie realizowany dalej - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda odniósł się też do kwestii podniesienia płacy minimalnej. - Straszy się ludzi, opowiada się im, że jak zostanie podniesiona płaca minimalna do 4 tys. zł, to ludzi powyrzucają z pracy. Nie słuchajcie państwo tych bzdur. Mamy ambitne plany, ale przede wszystkim zwracamy uwagę na ludzi. Dla mnie najważniejszy jest człowiek. Po to odbywam takie spotkania, jak z państwem, żeby wysłuchać, żeby usłyszeć, jaki jest problem - podkreślił prezydent.

Dodał, że program PiS jest prospołeczny i propaństwowy a tym samym sprawia, że społeczeństwu żyje się lepiej. Wypowiedział się również na temat programu 500 plus oraz trzynastek dla emerytów. - Miało się nie dać poprawić losu emerytów, ale okazało się, że dało się wypłacić tę trzynastą emeryturę - stwierdził Duda.

Prezydent podczas przemówienia odniósł się do trwającej budowy drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów - Cieszę się ogromnie, że wreszcie nadszedł czas tej ziemi, Lubelskiego, że wreszcie są tutaj realizowane inwestycje, że znajdzie się tutaj droga, która dla mnie jest jednym z absolutnych priorytetów - zaznaczył.

Na koniec Andrzej Duda podziękował za udział w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego i Parlamentu RP.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u