Wiceminister Sylwester Tułajew o zmianach w systemach informacyjnych UE

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-11-06 08:37:46
Planowanym zmianom w systemach informacyjnych UE poświęcone było spotkanie wiceministra Sylwestra Tułajewa z funkcjonariuszami Policji, które zorganizowane zostało we wtorek (5 listopada br.) w Komendzie Głównej Policji.

Podczas spotkania funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji, przedstawili wiceministrowi stan przygotowań do zmian, które wspólnota europejska planuje wprowadzić w Wielkoskalowych Systemach Informacyjnych UE. Szczególnie chodzi o Centralny Organ Techniczny Krajowego Systemu Informatycznego, także o Biura SIRENE. Funkcjonują one w każdym kraju należącym do Schengen. Dzięki niemu polska Policja ma stały, bezpośredni kontakt z policjami państw z całego obszaru strefy.

Funkcjonariusze omówili również główne wyzwania dla Policji, wynikające z wdrażania nowych i modernizowania działających już Wielkoskalowych Systemów Informacyjnych UE w Polsce. Wiceminister Sylwester Tułajew zapoznał się ze specyfiką pracy Centrum Komunikacji Międzynarodowej.

Sylwester Tułajew jest Pełnomocnikiem Rządu ds. Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u