Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Jarocinie

Autor: Wielkopolski UW / Anna Czuchra 2019-11-07 09:50:53
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził 6 listopada Jarocin. W prezydenckiej wizycie z mieszkańcami, samorządowcami oraz parlamentarzystami uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Podczas spotkania z mieszkańcami Jarocina prezydent mówił między innymi o nowych inwestycjach drogowych, które zostały zrealizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zaznaczył, jak ważne jest inwestowanie w rozwój dróg lokalnych, dbanie o to by były na jak najwyższym poziomie - by ułatwiały dostęp do pracy, realizację zamierzeń biznesowych, inwestycyjnych, ale także by ułatwiały turystykę.

Prezydent odniósł się także do historii. - Jarocin był zawsze polskim miastem. Wtedy, gdy był w granicach Królestwa Polskiego, gdy był w granicach Rzeczypospolitej, ale także wtedy, gdy był pod zaborami, gdy rządził tutaj obcy - pruski najeźdźca. Większość ludzi mieszkających w tym mieście, na tej ziemi, to byli Polacy, którzy nigdy nie zapomnieli o swojej polskości, o ojczyźnie, którą chcieli odzyskać, nigdy nie zapomnieli o swojej tradycji, nigdy nie wyparli się swojej wiary i kultury - mówił.

W trakcie spotkania odbyła się także uroczystość wręczenia przez prezydenta Andrzeja Dudę sztandaru. Otrzymał go Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u