Obwodnica Myśliny już otwarta dla kierowców!

Autor: Opolski UW 2019-11-07 09:56:44
To jedna z pięciu obwodnic realizowanych obecnie przez GDDKiA na Opolszczyźnie. W budowie jest także obwodnica Kędzierzyna-Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki na łączną długość 67 km.

Nowa obwodnica, przebiegająca w ciągu drogi krajowej nr 46 to trzy kilometry jednojezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu. Oprócz jezdni wybudowano wiadukt nad linią kolejową oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi.

Obecny na uroczystościach Grzegorz Puda, wiceminister inwestycji i rozwoju, podkreślił działania Rządu Prawa i Sprawiedliwości na rzecz dobrego wykorzystania środków pomocowych UE w rozbudowie infrastruktury drogowej Polski. - Sieć drogowa w Polsce jest coraz bardziej spójna, a nowo oddane fragmenty dróg łączą się w coraz dłuższe ciągi szybkich i bezpiecznych tras. Wiele inwestycji drogowych powstaje przy wsparciu Funduszy Unijnych i programu Infrastruktura i Środowisko. Do chwili obecnej powstało około 830 kilometrów dróg przy wsparciu POIiŚ – wyjaśniał.

W uroczystości udział wziął również wojewoda opolski Adrian Czubak, który podkreśla, że dotychczasowe inwestycje Rządu w drogi krajowe oraz rozwój infrastruktury – na dobre zmieniły obraz transportu między polskimi regionami, w tym w regionie Opolszczyzny. Budowa obwodnicy Myśliny to koszt ok. 51,3 mln zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u