Uroczysty wieczór stulecia UAP

Autor: Wielkopolski UW / Anna Czuchra 2019-11-10 08:54:03
Na zaproszenie rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła dziś udział w jubileuszowym koncercie z okazji stulecia uczelni w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

Podczas uroczystego wieczoru wręczono odznaczenia państwowe oraz medale. Wyróżnieni pracownicy poznańskiej uczelni artystycznej uhonorowani zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Aktu dekoracji dokonał Jarosław Wartak, zastępca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w MKiDN.

- Gdybyśmy spotkali się 100 lat temu, to spotkalibyśmy się w Szkole Zdobniczej. Gdybyśmy spotkali się w tym miejscu 98 lat temu - to byłaby to już Państwowa Szkoła Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego. Ale spotykamy się dziś. Równo 100 lat po rozpoczęciu tej pięknej artystycznej historii - mówiła wicewojewoda. W swoim wystąpieniu zaakcentowała, że uczelnia zawsze realizowała misję. Misję o wymiarze artystycznym i naukowym jednocześnie. W rezultacie studenci stoją przed wielką szansą doświadczenia najlepszych tradycji sztuki, ale i poznawania wciąż ewoluujących kanonów estetycznych. Na koniec wicewojewoda podziękowała pracownikom uczelni za wkład wniesiony w polską kulturę.

Patronat honorowy nad stuleciem UAP objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u