Srebrny jubileusz sióstr dominikanek. Wojewoda podziękował za posługę

Autor: Lubelski UW 2019-11-14 08:07:16
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uczestniczył w jubileuszu profesji zakonnej czterech sióstr dominikanek. Uroczystości odbyły się w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie.

Jubileusz 25-lecia złożenia ślubów zakonnych obchodziły: s. Anna Maria Skowrońska O.P, s. M. Diana Bielak O.P, s. M. Izabela Gątarz O.P i s. M. Joanna Maksim O.P. Srebrny jubileusz był szczególnym momentem dla całego zgromadzenia, gdyż jubilatki są pierwszymi siostrami z Polski, które wstąpiły do włoskiego zgromadzenia. Kilka lat temu świętowały 25 lat obecności na ziemi polskiej, a dziś świętowały jubileusz złożenia ślubów zakonnych. Uroczystość zbiegła się z obchodami 100 - lecia od śmierci założyciela zgromadzenia sióstr dominikanek ks. Didaco Bessi.

Wojewoda złożył siostrom serdeczne gratulacje i życzył obfitości Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Przemysław Czarnek wręczył jubilatkom okolicznościowe dyplomy uznania wojewody lubelskiego z medalem. Wyróżnienia przyznano za świadectwo wiary, nadziei i miłości chrześcijańskiej, świadectwo życia Ewangelią każdego dnia, za ofiarną służbę Bogu i Kościołowi oraz szacunek do człowieka, gorliwą posługę we wspólnocie sióstr dominikanek Matki Bożej Różańcowej, wypełnianie misji głoszenia Słowa Bożego poprzez konkretne czyny oraz wskazywanie wartości, na których warto oprzeć życie, a także za poświęcenie i oddanie społeczności lokalnej gromadzącej się w kościele pw. św. Stanisława BM w Lublinie.

Siostry obecnie pracują w placówkach we Włoszech, Rumunii, w Polsce. Wiele lat poświęcały się pracy misyjnej na Filipinach. Wszędzie tam, gdzie posyłają je śluby posłuszeństwa reprezentują tradycje religijne, kulturę polską i trwale współpracują z Polakami za granicą, głównie współpracując z Domem Polskim w Rumunii oraz w polskich wioskach ucząc dzieci polonii zagranicznej ojczystego języka.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u