Uroczystości pogrzebowe śp. posła Stefana Strzałkowskiego

Autor: Zachodniopomorski UW 2019-11-17 09:07:55
W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie i na cmentarzu komunalnym żegnano dziś śp. posła Stefana Strzałkowskiego.

W uroczystościach pogrzebowych z udziałem rodziny, bliskich, współpracowników i mieszkańców miasta i regionu uczestniczyli: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicemarszałkowie Sejmu Małgorzata Gosiewska i Ryszard Terlecki, posłowie do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska i Joachim Brudziński, posłowie: Czesław Hoc, Michał Jach, Artur Szałabawka i Leszek Dobrzyński, minister Marek Gróbarczyk, wiceministrowie Małgorzata Golińska i Paweł Szefernaker oraz wojewoda Tomasz Hinc i wicewojewoda Marek Subocz.

W swoim przemówieniu w czasie mszy prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, ze śp. Stefan Strzałkowski należał do grupy działaczy Prawa i Sprawiedliwości, która wybija się brakiem konfliktów, solidarnością i głębokim zaangażowaniem w sprawy regionu i Polski. „Żegnamy go z bólem, z przeświadczeniem, że Jego przedwczesna śmierć była ciosem nie tylko dla rodziny i najbliższych, dla tego miasta i dla tej ziemi, ale również dla tych wszystkich, którzy chcą, by Polska zmieniała się ku lepszemu. Szedł przez życie dobrze czyniąc. Niech odpoczywa w pokoju” - powiedzial prezes Jarosław Kaczyński.

List od marszałek Sejmu Elżbiety Witek odczytała wicemarszałek Małgorzata Gosiewska, a list od premiera Mateusza Morawieckiego wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Po mszy, uczestnicy uroczystości pogrzebowych przeszli w kondukcie żałobnym ulicami Białogardu na cmentarz. Mowę pożegnalną wygłosił poseł Czesław Hoc, który podkreślił, że śp. poseł Stefan Strzałkowski był człowiekiem o wielkim sercu, który kochał ludzi i był przez nich kochany.

Stefan Strzałkowski został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie przekazał Wdowie wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u