„NIEPODLEGŁA W EUROPIE” – KONCERT PATRIOTYCZNY

Autor: Podkarpacki UW 2019-11-19 08:31:15
Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się uroczysty koncert pt. „Niepodległa w Europie”.

Dzięki zaangażowaniu Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenia Podkarpacki Teatr Muzyczny uczestnicy mieli okazję posłuchać najpiękniejszych pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów Studia Operowego „Halka”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

Uroczystość otworzyła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, która podkreśliła, że koncert jest okazją do radosnego uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a jej świętowanie wzmacniania naszą wspólnotę narodową, dumę z osiągnięć przodków oraz jest okazją do pielęgnowania najważniejszych dla nas wartości.

W dzisiejszym koncercie wystąpili: Emilia Jakubiec-Lis (mezzosopran), Aleksandra Szymańska (sopran), Jakub Józef Kołodziej (tenor), Marcin Korbut (bas). Akompaniowała Switłana Wrona, znakomita artystka scen krakowskich, która sprawuje opiekę muzyczną nad zespołem. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, służb mundurowych, kombatantów, uczniów i nauczycieli podkarpackich szkół oraz mieszkańców województwa.

***

Studio Operowe „Halka” funkcjonowało od 1952 do 1966 roku. Swoją działalność wznowiło po pół wieku przerwy, skupiając wspaniałych artystów sztuki wokalnej, operowej i operetkowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u