OBCHODY JUBILEUSZOWE w PRZEMYŚLU

Autor: Podkarpacki UW 2019-11-21 09:10:38
16 listopada br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wręczyła odznaczenia państwowe podczas obchodów jubileuszowych 25-lecia Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”.

Podczas uroczystości, po krótkim wprowadzeniu historycznym, wręczone zostały Krzyże Zasługi, odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, odznaki „Za Zasługi dla Sportu” oraz odznaki „Za Zasługi dla Turystyki”. Spotkanie ubogaciły także program artystyczny w wykonaniu członków Klubu oraz okolicznościowa wystawa prac członków Klubu i trofeów sportowych.

Klub rozpoczął swoją działalność 15 marca 1994 roku. Prezesem jest Stanisław Sęk. W 2001 r. Przemyski Klub „Podkarpacie” w ramach swojej dzielności utworzył Ośrodek Rehabilitacji Społecznej Osób Niewidomych i Słabowidzących w Przemyślu. Ośrodek rozpoczął swoją działalność w lokalu przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II, a następnie w 2007 roku przeniósł się do otrzymanego od władz Przemyśla lokalu przy ul. Mickiewicza 20, w którym funkcjonuje obecnie. Od 2018 Klub rozszerzył obszar swojej działalności na zasięg ogólnopolski oraz przeniósł swoją siedzibę z ulicy Batorego 22 na ulicę Adama Mickiewicza 24. Z kolei w 2019 r. Zarząd Klubu podjął uchwałę o przejęciu z Spółdzielni Niewidomych „Start” w upadłości Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z instruktorami i kadrą administracyjną, wynajmując dla nich pomieszczenia w Przemyślu przy ulicy Słowackiego 85. Oprócz działalności w Przemyślu, stowarzyszenie prowadzi zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku w Rzeszowie, Krośnie, Jaśle oraz Stalowej Woli.

W oparciu o materiał prasowy Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u