Dzień Pracownika Straży Granicznej

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-11-22 07:55:10
Wiceminister Sylwester Tułajew wziął udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Pracownika Straży Granicznej. Uroczystość odbyła się w Komendzie Głównej Straży Granicznej w Warszawie.

Podczas uroczystości wręczono medale za długoletnią służbę, medale za zasługi dla Straży Granicznej, odznaki Straży Granicznej oraz dyplomy dla pracowników Straży Granicznej. Awans na kolejne stopnie służbowe w korpusie oficerów, chorążych i podoficerów odebrało łącznie blisko 60 funkcjonariuszy.

Wiceminister Sylwester Tułajew odczytał list od Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Radość ze świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości jest ściśle powiązana z szacunkiem do tych, którzy na co dzień tej niepodległości strzegą – napisał w liście szef MSWiA. – Nie każdy z Was ma takie same zadania i pełni takie same funkcje. Trzeba jednak podkreślić, że zarówno Funkcjonariusze, jak i Pracownicy Cywilni Straży Granicznej, służą na rzecz tej samej wartości, jaką jest bezpieczeństwo Rzeczypospolitej – dodał.

Minister Mariusz Kamiński zawarł w liście życzenia dla pracowników cywilnych. – Pracownikom Straży Granicznej życzę z okazji Waszego święta, aby praca na rzecz Polski i dla dobra Polaków przynosiła satysfakcję, pozwalała na realizację pasji, a także osobisty rozwój – podkreślił. Szef MSWiA pogratulował również wszystkim wyróżnionym i awansowanym na kolejne stopnie służbowe.

Łączna długość granicy państwowej to ponad 3,5 tys. km. O jej bezpieczeństwo dba 14,6 tys. funkcjonariuszy. W 2018 roku Straż Graniczna odprawiła 52,3 mln podróżnych (ponad 1 mln więcej niż w 2017 roku), zatrzymała blisko 5,5 tys. osób za usiłowanie lub przekroczenie granicy wbrew przepisom oraz zabezpieczyła towar pochodzący z przestępstwa o wartości 280 mln zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u