Nowy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-11-25 16:44:43
Maciej Wąsik został nowym sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył w poniedziałek (25 listopada br.) minister Mariusz Kamiński.

Maciej Wąsik dotychczas pełnił funkcję sekretarza stanu w KPRM. Nadal będzie pełnił funkcję sekretarza Kolegium do spraw Służb Specjalnych.

Maciej Wąsik urodził się 16 października 1969 r. w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Poseł na Sejm VIII kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych ponownie wybrany do Sejmu z okręgu płocko-ciechanowskiego.

Urzędnik państwowy i samorządowy. Współtwórca Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W latach 2006-2009 pełnił funkcję zastępcy Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Był radnym m.st. Warszawy oraz radnym do sejmiku mazowieckiego.

Wraz z powołaniem Macieja Wąsika na stanowisko wiceministra zmianie ulegnie zakres obowiązków poszczególnych członków kierownictwa MSWiA. W najbliższych dniach minister Mariusz Kamiński podpisze nową decyzję kompetencyjną.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u