Konstanty Radziwiłł nowym Wojewodą Mazowieckim

Autor: Mazowiecki UW 2019-11-26 09:25:58
Konstanty Radziwiłł został powołany przez Premiera, Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji Wojewody Mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego Wojewodę, Zdzisława Sipierę.

"Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w terenie" – powiedział Premier, zwracając się do nowo powołanych wojewodów. Podkreślił, że "serce Polski bije tak samo mocno w dużych miastach, jak w małych miejscowościach, powiatach i gminach".

Mateusz Morawiecki podkreślił, że urzędy wojewódzkie "są integralną częścią całego aparatu państwowego, który zapewnia obecność państwa, w każdym zakątku Polski".

Przypomniał, że sprawne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich czterech latach, przyczyniło się do ogromnego przyrostu dochodów w samorządach. "Ten przyrost powinien jednocześnie iść w parze z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych oraz przyspieszeniem procedur" – zaznaczył Premier.

Na zakończenie Mateusz Morawiecki podkreślił, że wraz z wojewodami "rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego".

© 2018 Super-Polska.pl stat4u