Premier w Pilchowicach

Autor: Śląski UW 2019-11-26 09:36:10
Weekendowa wizyta Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego w powiecie gliwickim odbyła sie pod znakiem zapowiedzi ułatwień dla przedsiębiorców. Premierowi towarzyszył m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek

Szef rządu Mateusz Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami w Pilchowicach, gdzie podkreślił, że rząd wprowadza ułatwienia w prowadzeniu własnego biznesu, aby wesprzeć mikroprzedsiębiorców. Mówił m.in. o Małym ZUS-ie plus. - Tu w Pilchowicach i w całym kraju przedsiębiorcy, którzy będą mogli wykazać się obrotami nie wyższymi niż 10 tys. zł miesięcznie i dochodami nie wyższymi niż 6 tys. zł miesięcznie będą mieć ulgę w płatności na ZUS. To ważne, żeby móc się rozwijać - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podczas tej wizyty premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także nową propozycję tzw. CIT dla małych firm w wariancie estońskim. Podatek ten jest tam naliczany tylko przy wypłacie pieniędzy poza firmę, a na co dzień w ogóle nie prowadzi się księgowości związanej z podatkiem dochodowym. To forma opodatkowania zysków, która przesuwa jakikolwiek podatek, na czas wyciągania tych zysków z firmy. - Chcemy, żeby w Polsce rósł ten mikro, mały i średni polski biznes, dlatego oferujemy estoński CIT dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są w Polsce – podsumował szef rządu.

Następnie premier wziął udział w mszy św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u