Wyróżnienia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Autor: Zachodniopomorski UW 2019-11-27 08:01:16
W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyła się dziś uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Z okazji święta przypadającego na 21 listopada, osoby i instytucje angażujące się w pomoc drugiemu człowiekowi otrzymały Odznaki Primus in Agendo – pierwszy w działaniu oraz listy gratulacyjne i nagrody od wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

W uroczystości uczestniczyła dyrektor generalna ZUW Anna Kołek, która odczytała list od wojewody Tomasz Hinca skierowany do odznaczonych i nagrodzonych. Czytamy w nim m.in.: „Przyznane Państwu przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Odznaki Honorowe Primus in Agendo są symbolem wdzięczności, jaką Państwo Polskie obdarza swoich najlepszych obywateli. Stanowią one formę docenienia wysiłku i poświęcenia, które są udziałem poszczególnych osób oraz instytucji w ich aktywności na rzecz realizacji działań służących dobru wspólnemu. Serdecznie Państwu gratuluję oraz dziękuję za osiągnięcia na polu pracy zawodowej i społecznej, a także za zaangażowanie w pomoc udzielaną osobom potrzebującym, wykluczonym społecznie oraz będącym ofiarami przemocy”.

Za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz polityki społecznej i rodziny odznaką Primus in Agendo odznaczeni zostali:

Mariola Cieśla, Justyna Borzym, Beata Karlińska, Alicja Zołotucho, Ewa Helena Giza, Renata Karwowska, Magdalena Dudziak-Mużyło, Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koszalinie oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce - Program SOS Wiosek Dziecięcych Karlino.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u