Musimy mieć silny przemysł obronny, bez tego nie ma mocnej armii

Autor: mat prasowe KPRM 2019-11-28 07:49:35
Dzisiejsza umowa jest przełomowa, bo pokazuje nasze cele w zapewnieniu bezpieczeństwa dla polskiej armii – mówił szef rządu w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej, podczas podpisania umowy na dokapitalizowanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. kwotą 400 mln zł.

inwestycja pozwoli spółce umocnić pozycję na rynkach zagranicznych i zwiększyć konkurencyjność ze światowymi firmami przemysłu obronnego. Ponadto zapewni zdolności współpracy przemysłowej oraz dostaw w tworzonym systemie obronnym Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki podkreślił, że podpisana umowa jest jedną z najważniejszych w ostatnich latach. Jak dodał, przed polskim przemysłem zbrojeniowym zaczyna się nowy i dobry rozdział w historii.

Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na inwestycje w należącej do PGZ spółce Mesko. Inwestycje w zakłady w Skarżysku-Kamiennej i Pionkach posłużą projektom związanym z produkcją nowoczesnych prochów strzelniczych, amunicji i rakiet do 2022 r. Środki pozwolą również na zwiększenie mocy produkcyjnych, rozbudowę parku maszynowego i magazynów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u