Politechnika Gdańska najlepszą techniczną uczelnią badawczą.

Autor: mat prasowe PG 2019-11-29 09:01:59
Co oznacza uzyskanie przez Politechnikę Gdańską statusu uczelni badawczej? Jakie wyzwania stoją przed PG w kolejnych latach? Które obszary badawcze będą priorytetowe? – już 11 grudnia, podczas otwartego, uroczystego posiedzenia Senatu PG, prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej zaprezentuje plany rozwoju uczelni w związku uzyskaniem statusu „Uczelni Badawczej”. Gościem honorowym uroczystości będzie Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Politechnika Gdańska zajęła I miejsce wśród uczelni technicznych i II miejsce w kraju w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB). Dzięki uzyskaniu statusu „Uczelni Badawczej” Politechnika Gdańska co roku (co najmniej przez siedem lat) będzie otrzymywać zwiększoną o 10 proc. subwencję z budżetu centralnego, co łącznie przełoży się na kwotę ponad 200 mln zł. W ministerialnym konkursie uczelnie oceniane były przez międzynarodowy zespół ekspertów. Media podkreślały fakt, że inicjatywa ministerstwa stanowi przełomowy moment w polskiej nauce. Czytaj więcej [tutaj].

Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej zapraszają wszystkich pracowników, studentów oraz doktorantów do wzięcia udziału w uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Gdańskiej w dniu 11 grudnia o godz. 11.15 w Auli PG w Gmachu Głównym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u