Wojewoda spotkał się z młodymi ludźmi z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Autor: Zachodniopomorski UW 2019-12-03 09:24:45
Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski spotkał się dziś z młodzieżą, która przyszła do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

- Cieszę się, że nie pozostajecie objętni na to, czym oddychamy, w jakim stanie jest nasze środowisko i co dzieje się ze śmieciami, które każdy z nas produkuje każdego dnia. Cieszę się, że nie ulegacie idei niepohamowanego konsumpcjonizmu w Black Friday, a ważniejsza dla was jest troska o środowisko – mówił wojewoda Tomasz Hinc podczas spotkania z młodymi ludźmi.

Wojewoda podkreślił, że Premier Mateusz Morawiecki, jako pierwszy polski premier powołał Ministerstwo Klimatu, którego zadaniem jest ochrona i racjonalne wykorzystywanie zasobów środowiska - powietrza, przyrody ożywionej czy zasobów naturalnych, takich jak kopaliny. Ze środowiskiem wiążą się także zadania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ekologicznego, publicznego transportu, polityki klimatycznej, włączając w to adaptację do zmian klimatu oraz leśnictwa.

- Dziękuję za Wasze zaangażowanie i postawę – Wasza petycję przekażę jeszcze dziś do kancelarii Premiera Rady Ministrów – dodał wojewoda Tomasz Hinc –Życzę Wam powodzenia i by wiedza zdobyta w szkole na temat otaczającego nas świata i środowiska pomogła Wam w przyszłości sprawić, by wszystkim nam żyło się lepiej, zdrowiej i w poszanowaniu przyrody.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u