Nowe radiowozy w powiecie olsztyńskim

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2019-12-05 08:42:32
Pojazdy wzmocniły Komendę Miejską Policji w Olsztynie oraz Komisariaty Policji w Biskupcu i Dobrym Mieście.

Auta zostały zakupione z budżetu władz samorządowych i Komendy Głównej Policji. Wszystkie pojazdy kosztowały prawie 300 tysięcy złotych. Połowa pieniędzy pochodzi z funduszu modernizacyjnego polskiej policji, a na drugą połowę złożyły się samorządy powiatu olsztyńskiego.

Olsztyńska policja odebrała trzy nowe pojazdy służbowe. Kombivan Peugeot Rifter będzie pracował dla wewnętrznej poczty kurierskiej - Komenda Miejska rozwozi dowody osobiste do wszystkich gmin, ale też i pocztę z prokuratury. Drugi pojazd to samochód terenowy Toyota Land Cruiser, który otrzymali funkcjonariusze z pionu kryminalnego. Pojazd będzie używany m.in. do poszukiwania zaginionych osób. Trzecie auto to radiowóz Hyundai i30, który trafi do posterunku policji numer 1 w Olsztynie, czyli na Nagórki, gdzie będzie służył tamtejszym dzielnicowym.

Funkcjonariusze z Dobrego Miasta i Biskupca otrzymali nowe pojazdy marki Hyundai i30. Samochody zakupiono ze środków pochodzących ze Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Gminy Dobre Miasto i Biskupiec oraz Komendy Głównej Policji. Oznakowane auta będą wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego, m.in. do patrolowania drogi krajowej 16.

W uroczystościach przekazania kluczyków do radiowozów wzięli udział m.in.: Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Andrzej Abako – Starosta Powiatu Olsztyńskiego, Jarosław Kowalski - Burmistrz Dobrego Miasta, Kamil Kozłowski - Burmistrz Biskupca oraz komendanci Policji i Straży Miejskiej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u