Modernizacja linii z Suchej Beskidzkiej do Chabówki oraz z Wadowic do Andrychowa

Autor: Małopolski UW 2019-12-18 08:35:25

W obecności poseł Anny Paluch, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na modernizację linii kolejowych z Suchej Beskidzkiej do Chabówki oraz z Wadowic do Andrychowa.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że inwestycje te mają charakter nie tylko lokalny, ale także ogólnopolski. Obejmują one zarówno modernizację torów i peronów, jak i nowoczesny system zarządzania ruchem i utrzymania bezpieczeństwa. 


- W takie systemy wyposażana jest dzisiaj polska kolej, w takie systemy wyposażane są szlaki kolejowe w całej Polsce. Dzięki temu możemy mówić o bezpiecznym transporcie kolejowym - wskazał minister Adamczyk.
 
Modernizacja odcinka Sucha Beskidzka – Chabówka będzie kosztowała prawie 588 mln zł, natomiast odcinek z Wadowic do Andrychowa to koszt ponad 129 mln zł. PKP PLK uzyskało dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie wszystkich prac modernizacyjnych na linii z Krakowa do Zakopanego planowane jest na 2023 rok.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u