STRZELAŁ DO KOTA I GROZIŁ DZIECIOM. ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-12-18 08:53:53

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali 27-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzęciem oraz groźby karalne. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do kota. Spowodował paraliż tylnych kończyn zwierzęcia. Groził z wiatrówki dzieciom. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Wszystko miało swój początek pod koniec września (28.09.2019) w jednej z miejscowości gminy Solec Kujawski. Wówczas sprawca co najmniej dwukrotnie postrzelił z wiatrówki kota. Następnie skręcił mu kark powodując porażenie tylnych kończyn.

Całe zajście widziały przebywające w pobliżu dzieci. Mężczyzna mierząc do nich z wiatrówki zagroził im pozbawieniem życia, gdy opowiedzą o tej sytuacji rodzicom. Dzieci uciekły do domu. Jedno z rodziców dowiedziało się o zdarzeniu i natychmiast poinformowało policjantów z Solca Kujawskiego. Pod wskazany adres został wysłany patrol.

Tam mundurowi zastali zgłaszającego, który z okolicznego lasku przyniósł żyjącego kota na teren pobliskiej posesji. Na miejsce wezwany został też weterynarz, który zabrał zwierzę do kliniki weterynaryjnej. Niestety kot musiał zostać uśpiony.

Soleccy kryminalni przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstw. Do sprawy został powołany biegły z dziedziny weterynarii, przeprowadzona została też sekcja zwłok. W międzyczasie sąd rodzinny przesłuchiwał małoletnich. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzewanego. Prokuratura wydała postanowienie o przeszukaniu jego mieszkania i zatrzymaniu. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 27-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzęciem oraz gróźb karalnych. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Wczoraj (16.12.2019) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 27-latka na trzy miesiące.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u