Premier: polska polityka gospodarcza ma służyć polskim firmom

Autor: mat prasowe KPRM 2019-12-18 21:56:59

Mateusz Morawiecki wziął udział w spotkaniu „Liderzy Rozwoju”, w którym uczestniczyli przedstawiciele rządu oraz polskich przedsiębiorców.

Tematami spotkania były m.in. rozwój gospodarczy, narzędzia wsparcia ekspansji zagranicznej polskich firm oraz współpraca na linii administracja publiczna – biznes.

Premier podkreślił, że zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla rządu najważniejszą rzeczą jest rozwój polskich firm. Zaznaczył także, jak ważne jest osiąganie zysków na rynkach międzynarodowych, ponieważ „dzięki temu tworzy się polski kapitał oraz fundamenty do rozwoju długofalowego”. Według niego krajowe firmy powinny rozwijać się w duchu tzw. czterech i: innowacji, inwestycji, instytucji oraz internacjonalizacji.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd wprowadził już wiele rozwiązań, aby ułatwić i wspomóc funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw. Chodzi m.in. o Konstytucję dla Biznesu czy uszczelnienie systemu podatkowego. „Dziś chcę wysłuchać Waszych potrzeb, ponieważ Wasz interes jest naszym interesem” – mówił szef rządu, zwracając się do przedsiębiorców.

Premier podkreślił, że dzisiejsza dyskusja ma służyć przede wszystkim temu, aby wypracować jak najlepsze mechanizmy do wsparcia naszego biznesu w kraju i za granicą. „Mam nadzieję, że będzie ona pewnym etapem na drodze do wypracowywania koncepcji Polski Spółki Akcyjnej” – dodał na zakończenie.

Podczas spotkania odbyły się także warsztaty w trzech grupach tematycznych:

  • relacje przedsiębiorca – państwo w obszarze podatkowym – z udziałem Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego;
  • stabilność regulacji – instrumenty wsparcia rozwoju, ekspansja zagraniczna i regulacje UE ograniczające konkurencyjność – z udziałem Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz;
  • środki unijne, ich wykorzystanie oraz zdolność absorpcji przez polskie firmy – z udziałem Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej – Jedynak.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u