Z odwiedzinami u podopiecznych kluczborskich domów dziecka

Autor: Opolski UW 2019-12-18 22:28:12

Jak co roku, wojewoda opolski Adrian Czubak w okresie przedświątecznym, odwiedza z upominkami wychowanków opolskich domów dziecka. Tym razem spotkał się z dziećmi z Lasowic Małych i Bąkowa w powiecie kluczborskim.

Wspólne śpiewanie kolęd, wieczerza oraz gry i zabawy – tak wyglądało spotkanie opłatkowe w Domu Dziecka w Lasowicach Małych, w którym udział wziął wojewoda opolski. Nie było to pierwsze spotkanie w tej placówce. - Kiedy rok temu, po raz pierwszy, odwiedziłem dzieciaki z Lasowic, wiedziałem że nie będzie to ostatnia wizyta w tym miejscu. To miejsce szczególne, gdzie widać, że - zarówno dzieci jak i wychowawcy, tworzą prawdziwą, zgraną rodzinę – komentuje wojewoda Adrian Czubak.

Podobnie jak przy okazji poprzedniej wizyty, wojewoda obdarował dzieci słodkimi upominkami. Na sali pojawił się także święty Mikołaj.

W spotkaniu udział wzięła również 14-osobowa grupa dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie. - Oby więcej takich uśmiechów na dziecięcych twarzach! Dziękuję Dyrekcji placówki za wyjątkową uroczystość – dodaje wojewoda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u