Białostockie pogotowie ma trzy nowe ambulanse

Autor: Podlaski UW 2019-12-18 22:31:03

Kwotą 1,2 mln zł Ministerstwo Zdrowia wsparło zakup trzech nowych karetek pogotowia, które w poniedziałek oddano do użytku w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Trafią do pomocy pacjentom w Boćkach, Dąbrowie Białostockiej i Mońkach. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski obecny na przekazaniu do użytku karetek zaznaczył, że pieniądze na ich zakup pochodziły z rządowego „Programu wymiany ambulansów” i dzięki ich działaniu poprawi się „bezpieczeństwo mieszkańców regionu”.

Białostockie pogotowie ratunkowe ma 34 karetki. Rocznie wyjeżdżają one średnio rocznie do 47 tys. pacjentów. Połowę pojazdów ratunkowych udało się wymienić na nowe. W 2020 r. mają być jeszcze wymienione dwie kolejne karetki.

Jedna karetka kosztowała ok. 400 tys. zł. Jest wyposażona w podstawowy sprzęt medyczny taki, jak np. nosze, butle z tlenem czy krzesło kardiologiczne. Inne urządzenia są kupowane oddzielnie, a także przemontowywane z karetek, które będą wymienione.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego świadczy pomoc ok. 700 tys. pacjentów z siedmiu powiatów, w tym także miasta Białystok. Bogdan Kalicki podkreślał, że troska o pacjentów to zapewnienie im bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u