Bez Was budowa niepodległej Polski byłaby niemożliwa”

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2019-12-18 22:46:18

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś spotkanie opłatkowe z kombatantami i przedstawicielami organizacji patriotycznych. Organizatorem spotkania był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Wśród zaproszonych gości był ordynariusz diecezji bydgoskiej ks. bp Jan Tyrawa.

Przedstawiciel rządu w terenie podziękował za dotychczasowe zaangażowanie obecnych na spotkaniu osób w uroczystości patriotyczne.

- Są wśród nas kombatanci i inwalidzi II wojny światowej, żołnierze Armii Krajowej, represjonowani przez niemieckich i sowieckich okupantów, rodziny Katyńskie, Sybiracy, Żołnierze Górnicy i Żołnierze Batalionów Budowlanych, represjonowani i opozycjoniści z czasów PRL- internowani i więzieni. Cieszę się, że działamy w jednym dobrym kierunku, a ten kierunek to miłość i szacunek dla naszej Ojczyzny. Chciałbym podziękować za te wszystkie uroczystości, które obchodziliśmy w naszym województwie, w których organizacje tak chętnie się włączaliście - mówił wojewoda.

Mikołaj Bogdanowicz przyjął także od harcerzy „Światło Pokoju z Betlejem”.

- To już 29 edycja Światełka Pokoju. To wyjątkowa akcja, która do Polski trafia ze Słowacji. Następnie jest przekazywane przez harcerzy do różnych instytucji czy samorządów. Bardzo dziękuję za nie. Myślę, że będzie ono umacniało nas w codziennej pracy w Urzędzie Wojewódzkim - powiedział.

Życzenia i dzielenie się opłatkiem poprzedził występ Zespołu Hufca ZHP Tuchola Drużyna Harcerska z Włodawy, który wykonał pastorałki i piosenki harcerskie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u