Uroczysta Wigilia Wojewódzka

Autor: Łódzki UW 2019-12-24 08:12:20

W Pałacu Poznańskiego odbyła się uroczysta Wigilia Wojewódzka z udziałem II wicewojewody łódzkiego Krzysztofa Ciecióry, który odebrał z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju i złożył wszystkim serdeczne świąteczne życzenia.

 Chciałbym Państwu życzyć, aby ten płomień w sposób symboliczny płonął w nas przez cały rok. Pamiętajmy o tym, że istota naszej wspólnoty narodowej jest zapisana w naszych korzeniach. Pamiętajmy więc, abyśmy o tych naszych rodzinnych tradycjach nie zapominali, a  w czasie Świąt Bożego Narodzenia szczególnie je kultywowali. Życzę, abyśmy tworząc tą wspólnotę spełniali marzenia nasze, naszych ojców, jak również przyszłych pokoleń- powiedział wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przełamali się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

W  wydarzeniu udział wzięli również: wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, kombatanci, osoby represjonowane przez system komunistyczny, Rodzina Katyńska, biskupi kościołów chrześcijańskich, przedstawiciele władz samorządowych. Oprawę muzyczną zapewnił Mały Chór Wielkich Serc.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u