Dobre życzenia na Boże Narodzenie

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2019-12-24 08:30:19

Zwyczaj dzielenia się opłatkiem jest stary i praktykowany jak Polska długa i szeroka. Już od połowy grudnia, a później praktycznie przez cały styczeń, Polacy przełamują się opłatkiem, oczywiście w swych domach 24 grudnia, ale także w swych miejscach pracy, składając sobie wzajemnie najlepsze życzenia.

Tak było dzisiaj w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie z udziałem dostojnego gościa, metropolity warmińskiego ks. abp. Józefa Górzyńskiego oraz gospodarzy - wojewody Artura Chojeckiego, wicewojewody Sławomira Sadowskiego i dyrektora generalnego WM UW Pawła Żukowskiego, odbyła się ta piękna uroczystość, która połączyła pracowników urzędu na tradycyjnym wigilijnym spotkaniu.

Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele administracji zespolonej i niezespolonej. Zebrani wysłuchali życzeń złożonych przez wojewodę i metropolitę warmińskiego, a potem długo, długo łamano się opłatkiem. Był czas na te indywidualne życzenia, na kolędowanie, a także na degustowanie wpisanych w polską tradycję potraw. Miła atmosfera była dodatkowym uzupełnieniem, niosąc w sobie przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u